Memory Rzeka Wisła. Świat wokół nas – jedyne memo w swoim rodzaju

Aktualności

Każdego lata o Wiśle jest głośno dzięki zbyt wysokiemu lub zbyt niskiemu poziomowi wody. My zapraszamy Was do rozmowy o niej w kontekście gatunków, które korzystają z jej życiodajnej obecności. Świadomość znaczenia Wisły w naszym kraju jest naprawdę niewielka. Chcemy to zmieniać! Zaczynamy od dzieci, oddając w Wasze ręce kolejne pudełko przyrodniczego memory o polskiej przyrodzie.

Rzeka Wisła. Świat wokół nas to zestaw prezentujący 20 gatunków, które żyją w dolinie Wisły: ryb, ptaków, ssaków, roślin, ale pojawili się też przedstawiciele płazów i gadów.  Na pewno wiecie, że Wisła to najdłuższa i największa rzeka w Polsce, ale czy wiecie kto korzysta z jej wód i długich brzegów? Zapraszamy do zabawy!

W serii ŚWIAT WOKÓŁ NAS ukazały się już dwa pudełka o polskich ptakach, część o drzewach, polnych kwiatach, grzybach, owadach, ssakach i rybach. Memo Rzeka Wisła łączy kilka tematów i dlatego to jedyne w swoim rodzaju memo. Drugiego takiego na pewno nie będzie, a warto pamiętać, że ogromna część polskich dzieci ma z Wisłą dużo wspólnego. Może zatem warto pochylić się nad tą rzeką bez względu na porę roku? Gatunki, które korzystają z doliny Wisły często występują również w dolinach innych polskich rzek, więc można powiedzieć, że w naszym pudełku znajdziecie bardzo dobrą reprezentację polskiej przyrody. Na pewno ucieszy Was zaskroniec i ropucha szara, ale też kilka innych gatunków, których nie znajdziecie w żadnym innym pudełku naszej serii.

Gra memo świetnie łączy zabawę z edukacją. Zdjęcia wybrane z uwagą, białe tło i czytelne podpisy ułatwiają zapamiętanie, a emocje związane z zabawą dodatkowo wspierają ten proces. Efekt na pewno zaskoczy wszystkich! To idealna propozycja dla przedszkolaków i dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, ale też rodziców i dziadków.

Gra może być pomocą naukową, nad całością od strony merytorycznej czuwał zespół Fundacji Rok Rzeki Wisły.

Dotychczas w serii ukazały się Ptaki cz. 1 i cz. 2, Owady, Ryby, Grzyby, Drzewa i Kwiaty Polne. Kolejne części w przygotowaniu.

Więcej informacji o grze i całej serii znajdziecie na stronie wydawnictwa: www.jacobsony.pl

Warto odwiedzić profil serii:  www.facebook.com/PTAKI.SWIAT.WOKOL.NAS

Dobrej zabawy!

Podstawowe informacje o grze:

RZEKA WISŁA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS to kolejna część edukacyjnej serii memory o polskiej przyrodzie. Dzięki tej zabawie dowiesz się jakie ryby pływają w największej polskiej rzece, jakie ptaki i ssaki żyją w jej pobliżu oraz co rośnie na brzegach i na wiślanych wyspach. Ta wiedza przyda Ci się nie tylko w czasie wyprawy nad rzekę! 

Zalety gry: wspiera wszechstronny rozwój dziecka: rozwija pamięć i ćwiczy koncentrację, a połączenie nauki i pozytywnych emocji towarzyszących zabawie pozwala szybko zapamiętać i rozpoznawać 20 gatunków występujących w dolinie Wisły. W grze wykorzystano zdjęcia – gra może służyć jako pomoc edukacyjna.

Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja Rok Rzeki Wisły, która prowadzi nad Wisłą szereg edukacyjnych projektów. www.rokwisly.pl

Grze patronują: QLTURKA.PL, WYBORCZA.PL WARSZAWA, MAGAZYN PRZYRODNICZY SALAMANDRA

Format pudełka: 16 x 16 x 4 cm, zawartość: pudełka: 40 żetonów formatu 5 x 5 cm. Cała seria powstała w Polsce i tu jest produkowana.