Znajdź nas! Woda, łąka i las

kup teraz

Jaki ptak ukrył się wśród sójek? Jaka ryba chowa się za karpiem? Co zakwitło pośród wrotyczy? Sprawdźcie koniecznie!
Na każdej ilustracji należy odnaleźć ukryty gatunek. Nie zawsze będzie to proste. Jeśli jednak będziecie uważni, na pewno sobie poradzicie!

To nasza pierwsza książka edukacyjna. Chcemy, by była zaproszeniem dla małych odkrywców do poznawania otaczającego nas świata przyrody. Na jej kartach znajdują się piękne rysunki 40 różnych gatunków ptaków, owadów, ryb i roślin. Część z nich się ukryła i trzeba je odnaleźć.

Wielu bohaterów tej książki to nasi sąsiedzi. Często ich nie zauważamy. To dlatego, że — podobnie jak w książce — w swoim naturalnym środowisku również lubią się ukrywać. Tutaj możecie dokładnie obejrzeć ich sylwetki, a nawet ich dotknąć. To jedyna okazja, by poznać z bliska wszędobylskie sikory, płochliwe modraszki i zwinne szczupaki. Potem będziecie mogli je rozpoznawać na wycieczkach i podczas wakacyjnych wędrówek. Warto też poćwiczyć spostrzegawczość i pamięć. To cechy dobrego przyrodnika!

Realistyczne ilustracje oraz krótkie opisy uczą dzieci patrzeć uważnie, rozpoznawać polskie gatunki i dostrzegać różnice między nimi. Książką można się bawić na wiele sposobów, tworzyć samodzielnie reguły i je zmieniać. Można ją także zabrać na spacer albo wycieczkę.
Odszukaj, nazwij i policz, i baw się przy tym doskonale!

Życzymy Wam udanych poszukiwań!
Kasia Jacobson
Robert J. Dzwonkowski

 kup teraz

DODATKOWE INFORMACJE:
Książka jest uzupełnieniem serii edukacyjnych gier memory ZNAM. ŚWIAT WOKÓŁ NAS. Dzięki niej dzieci nie tylko mają okazję utrwalić poznane gatunki i poznać nowe, ale też dowiedzieć się nieco o każdym z nich. Opisy są dostosowane do wieku czytelnika.

 

W ramach projektu ukazały się również pięknie wydane kartki pocztowe z wizerunkami 6 książkowych bohaterów: wyki ptasiej, dębu szypułkowego, kawki zwyczajnej, żuka gnojowego, cisu pospolitego, modraszka ariona. Książka wraz z kartką będą wyjątkowym prezentem na każdą okoliczność. Po oprawieniu nawet w najprostszą ramkę, kartki mogą być również oryginalną ozdobą każdego wnętrza.

Format książki: 29 x 29 cm
Oprawa twarda
Ilość stron: 52
Wiek: od 5 lat
Książkę wydrukowano na papierze bezdrzewnym Amber Graphic.
WYDAWCA: Jacobsony
ISBN 978-83-942910-0-6
Cena: 39,90 zł

PATRONI MEDIALNI:


Polskie Radio Dzieciom, TVP ABC, Qlturka.pl, magazyn Dziecko Najlepsza Inwestycja, magazyn Slowly Veggie, magazyn przyrodniczy Salamandra, kwartalnik Ryms, ulicaekologiczna.pl, ekologia.pl, zielonyogrodek.pl, zabawkator.pl